Üye firmalar ve ürünleri !
  MakineMarket Reyonları   Makine Malzemeleri
  


Ürün   : Elektrostatik Toz Boya Tesis Projeleri  Fiyatı:
Firma : Elektrosis Makina Elektrostatik Toz Boya ve Flok
 
Elektrostatik Toz Boya Tesis Projeleri - foto
Fiyat Sor ? >>    


 

Genellikle 3 m’den uzun parçaların boyanması amacıyla yapılan tesislerimizdir. Boyanacak malzemenin konveyör hattında rahat dönebilmesi amacıyla fırın tünel şeklinde üretilmektedir.

Tünel Tipi Toz Boya Pişirme Fırını Projesi

Malzeme boya kabininde boyandıktan sonra fırının bir ucundan giriş yaparak belirli bir konveyör hızında hareket ederek fırının, içinde geçirmesi gereken süreyi tamamlar. Malzeme fırının diğer ucundan pişmiş olarak çıkartılıp kullanılmaya hazır halde toplanır. Fırın boyu, boyanacak malzemenin günlük adedi ve  kalınlığına uygun olarak hesaplanır. Genellikle alüminyum boyama tesislerinde tercih edilir. Fabrikanın yerleşim planına uygun olarak da konveyör hattı değişkenlik gösterebilir. 


U Tipi (İçten Dönüşlü) Pişirme Fırını Projesi

Genellikle 3 m ve daha küçük parçalar için tavsiye edilen alan, olarak daha az yer kaplayan tesislerimizdir. Boyanacak parçanın boyuna uygun olarak malzemenin dönüş yaptığı kısım daraltılıp genişletilebilir. Malzemenin fırının içinde dönerek geri gelmesi sayesinde fırın boyu iki katına çıkarak hızın artmasına ve fabrikada daha az bir alan işkal etmesini sağlar.

 

Genellikle otomotiv yan sanayi parçaları, çelik eşya ürünleri, çelik kapılar tarzında malzemelerin boyanmasında kullanılır. Boyanacak parçaya bağlı olarak fırın boyu,eni ve yüksekliği değiştirilebilir.

Tünel Tipi Sprey Hatlı Toz Boya Tesisi

Boyanacak malzemenin konveyör hattına asılmasından boyanıp çıkmasında kadar olan bütün işlemlerin otomatik yapıldığı sistemdir. Boyanacak malzeme sırasıyla sprey hattında yağ alma durulama, fosfat, pasivasyon gibi işlemleri yapıldıktan sonra kurutma fırınından  boyama işlemi için boya kabinine taşınır. Boyama işlemi gerçekleştikten sonra 200 C Derecelik pişirme fırınından geçen malzeme çıkışta toplanarak istiflenir. Bütün bu işlemler tek konveyör hattı üzeAmbalaj Makinaları  > 
vakum pompası  > 
Temizlik Makinaları  > 
Takım Tezgahları  > 
Geri Dönüşüm Makinaları  > 

Bu çerçevede sizin de firmanız yer alsın istiyorsanız sitemizdeki Reklam bölümünden bizimle iletişim kurunuz.