Üye firmalar ve ürünleri !
  MakineMarket Reyonları   Plastik Makinaları Plastik Enjeksiyon Makineleri
  


Ürün   : Novotechnik Lineer Cetvel  Fiyatı:
Firma : Ezgi Elektronik Otomasyon
Ezgi Elektronik Otomasyon Logo
Novotechnik Lineer Cetvel - foto
Fiyat Sor ? >>    

Bizimle İletişime Geçin..
 
LWH SERİSİAlman Novotechnik Firmasının LWH Serisi Potansiyometrik Lineer Cetvelleri, potansiyometrik ( reziftif ) prensible lineer olarak çalışır.LWH serisi lineer cetveller çok hassas olarak pozisyon ve hareketlerin direkt olarak ölçülmesinde kullanılırlar. Millerin dar yataklama toleransları ve özel kaplanmış yüzeyinden dolayı yüksek hızlarda ölçüm yapmak mümkündür.
Potansiyometrik Lineer Cetveller polimer kaplı kaliteli rezistif yolları ve platin/gümüş kaplı çok tırnaklı yaylı kontakları sayesinde çok hassastırlar, yüksek linearitesi ile düzgün analog sinyal verirler ve çok uzun ömürlüdürler.Analog olmalarından dolayı elektrik kesilmelerinde pozisyon bilgilerini kaybetmezler, hızlı hareketlerde kaçırmazlar, her zaman doğru konum bilgilerini bilirler. Vibrasyon ve Darbelere karşı dayanıklıdırlar. Novotechnik ,yüksek tekrarlanabilirlik değeri ile üretim kayıplarını minumuma indirir.
Endüstriyel alanda çok çeşitli kullanım alanları vardır. Bunlardan bazıları: Makine Sanayi, Plastik Enjeksiyon makineleri, Presler, Tekstil makineleri,
Mermer Makineleri, Ağaç işleme makineleri, Ambalaj ve Paketleme makineleri, Transfer makineleri, Hidrolik makineleri, Robotlar ve Otomasyon işlemlerinde dayanıklı ve hassas ölçümler için kullanılmaktadır.
Eğer ölçülen değerlerin gösterilmesi veya pozisyon kontrolünde kullanılması istenirse bunun için gerekli olan Gösterge veya Ölçü Kontrol Cihazlarımızda mevcuttur.

Pdf'i Görüntülemek İçin Tıklayın...
Teknik Özellikleri
Strok değeri  50mm - 900 mm arası
Çözünürlük Sonsuz
Tekrarlanabilirlik < 0,01%
Linearite ( Bağımsız Doğrusallık ) % 0,04 - % 0,1
Direnç değerleri ≥ 3,5,10 Kohm
İzolasyon direnci 10 Mohm
Maksimum akım 10 mA
Maksimum gerilim  42 V
Sabitleme/Bağlantı Bağlantı klemensleri ile kolay montaj
Gövde Alüminyum,çift taraftan yataklı mil
Koruma Sınıfı  IP 54
Çalışma Ortam Sıcaklığı - 30° C / + 100° C
Mekanik ömür 100 milyon hareket
Hız 5m/s
Kullanılan ilave malzemeler Z301, Z60
   
   
TLH SERİSİ
 
Potansiyometrik prensible çalışan ve çok hassas olan bu endüstriyel Lineer cetveller pozisyon ve hareketlerin direkt olarak ölçülmesinde kullanılırlar.Makinelere bağlantı her yöne oynak mafsalla olduğu için makine boşluklarından etkilenmeden, kasmadan hareket eder, yani parelellik ve eksen kaçıklarından etkilenmez. Milsiz oluşlarından, yani üstten sürgülü olmalarından dolayı milli modellere göre daha az yer kaplar. Cetveller polimer kaplı kaliteli rezistif yolları ve platin/gümüş kaplı çok tırnaklı yaylı kontakları sayesinde çok hassasdırlar, düzgün analog sinyal verirler ve çok uzun ömürlüdürler. Analog olmalarından dolayı elektrik kesilmelerinde pozisyon bilgilerini kaybetmezler, hızlı hareketlerde kaçırmazlar, her zaman doğru konum bilgilerini bilirler.Vibrasyon ve Darbelere karşı dayanıklıdırlar. Endüstriyel alanda çok çeşitli kullanım alanları vardır. Bunlardan bazıları: Makine Sanayi, Plastik Enjeksiyon makineleri, Presler, Tekstil makineleri, Mermer Makineleri, Transfer makineleri, Hidrolik makineleri, Robotlar ve
Otomasyon işlemlerinde dayanıklı ve hassas ölçümler için kullanılmaktadır. Eğer ölçülen değerlerin gösterilmesi veya pozisyon kontrolünde kullanılması istenirse bunun için gerekli olan Gösterge veya Ölçü Kontrol Cihazlarımızda mevcuttur.

Pdf'i Görüntülemek İçin Tıklayın...

Özel Boy Seçeneklerini Görüntülemek İçin Tıklayın...

 
Teknik Özellikleri
Strok değeri  100mm - 4000 mm arası
Çözünürlük Sonsuz
Tekrarlanabilirlik < 0,01%
Linearite ( Bağımsız Doğrusallık ) % 0,09 - % 0,1
Direnç değerleri 3,5,10 Kohm
İzolasyon direnci ≥ 10 Mohm
Maksimum akım 10 mA
Maksimum gerilim  42 V
Sabitleme/Bağlantı Her yönden makine boşluklarından etkilenmeyen mafsallı bağlantı
Gövde Alüminyum,Milsiz üstten kızaklı,çift taraftan yataklı mil
Koruma Sınıfı IP 54
Çalışma Ortam Sıcaklığı - 30° C / + 100° C
Mekanik ömür 100 milyon hareket
Hız 10m/s
   
   
LWG SERİSİ

  LWG Serisi her iki uçtaki hareketli mafsalları sayesinde açısal ölçümlerde açılımın ölçümü için kullanılırlar.Çok hassas olan bu lineer cetveller potansiyometrik prensible çalışırlar.Polimer kaplı kaliteli rezistif yolları ve platin/gümüş kaplı çok tırnaklı yaylı kontakları sayesinde çok hassas ve uzun ömürlüdürler.Düzgün analog sinyal verirler analog olmalarından dolayıda elektrik kesilmelerinde konum bilgisi kaybetmezler, hızlı hareketlerde kaçırmazlar,vibrasyon ve darbelere karşı dayanıklıdırlar.
Endüstriyel alanda çok çeşitli kullanım alanları vardır.
Bunlardan bazıları;
   Makine Sanayi, Hidrolik araç ve gereçler, Robotlar ve Otomasyon işlemlerinde dayanıklı ve hassas ölçümler için kullanılmaktadır.
   İstenirse analog çıkış yerine sinyal dönüştürücüler ile 0..10V veya 0/4..20mA digital çıkışlıda olabilir.

Pdf'i Görüntülemek İçin Tıklayın...
 
Teknik Özellikleri
Strok değeri  50mm - 750 mm arası
Çözünürlük Sonsuz
Tekrarlanabilirlik < 0,01%
Linearite ( Bağımsız Doğrusallık ) % 0,04 - % 0,1
Direnç değerleri ≥ 3,5,10 Kohm
İzolasyon direnci 10 Mohm
Maksimum akım 10 mA
Maksimum gerilim  42 V
Sabitleme/Bağlantı Çift mafsallı, kolay montaj
Gövde Alüminyum,çift taraftan yataklı
Koruma Sınıfı  IP 65
Çalışma Ortam Sıcaklığı - 30° C / + 100° C
Mekanik ömür 50 milyon hareket
Hız 5m/s
   

   
TLM SERİSİ  

  Temassız (kontaksız) magnetostriktif prensible çalışan TLM Modeli pozisyon ölçme transdüserlerinde magnetik okuyucu sensörü profil gövdenin üzerinde profile değmeden 0…20 mm lik mesafelerde hareket ederken absolut ölçüm yapar, yani elektrik kesilmelerinden etkilenmez, pozisyon bilgisini kaybetmez, dolayısı ile Start ta veya elektrik kesilmelerinde resetleme (sıfırlama) gerektirmez, yüksek hızlarda kaçırma / puls atlama gibi problemleri olmaz . Titreşim ve darbelere karşı duyarsızdır. Isı, Toz, Yağ, Nem gibi kötü çevre şartlarından ve elektriksel gürültülerden etkilenmez. Her zaman doğru değerler %0,02 hassasiyetle ölçülür. Ayrıca magnetik okuyucu sensörde hiçbir kablo bağlantısı olmadığı için sürekli hareket halinde olan ve zamanla kopan kablolar da yoktur. Temassız (mekanik sürtünmesiz) çalıştıkları için aşınan parçalar yoktur, mekanik olarak sonsuz ömrü vardır, bakım gerektirmez.
  100 mm den 4500 mm e kadar değişik boylarda kablolu veya Konnektörlü tipleri vardır. İstenirse birden fazla magnetik okuyucu sensörü birbirine değmeden aynı gövde üzerinde birlikte çalışabilir.
Endüstriyel alanda çok çeşitli kullanım alanları vardır. Bunlardan bazıları: Transfer makineleri, Metal İşleme Makinaları, Plastik Enjeksiyon makineleri, Aluminyum Enjeksiyon makineleri, Presler, Tekstil makineleri, Mermer makineleri, Seviye ölçümü, Şişeleme, Paketleme ve Gıda Makinaları, Test Makinaları, Robotlar ve Otomasyon işlemlerinde dayanıklı ve hassas ölçümler için kullanılmaktadır.
  Eğer ölçülen değerlerin gösterilmesi veya pozisyon kontrolünde kullanılması istenirse bunun için gerekli olan Gösterge ve Ölçü Kontrol Cihazlarımızda mevcuttur

Pdf'i Görüntülemek İçin Tıklayın...

Teknik Özellikleri
Strok değeri  100mm - 4500 mm arası
Çözünürlük 0,001 mm
Tekrarlanabilirlik < 0,02
Linearite ( Bağımsız Doğrusallık ) Absolut Linearite 0,02%
Çıkış Sinyalleri Çıkışlarına göre 4 model bulunmakta
1- Start,Stop puls interface (100 serisi )
2- SSI Senkronize Seri Interface (24 veya 25 bit)(200 serisi)
3- DYMOS Dijital veya Data çıkışı (300 serisi)
4- Analog çıkışlı 0 - 10 V , 0/4 - 20 mA (400 serisi)
5- ISI inkremental puls Çıkışlı (800 serisi)
Yenilme Oranı ( Uptade Rate) Analog çıkışlılar için 2 kHz, diğer modeller için 16 kHz
Maksimum gerilim koruması 40 V
Maksimum gerilim beslemesi 24 V ±20%
Sabitleme/Bağlantı Bağlantı klemensleri ile kolay montaj
Koruma Sınıfı IP 67
Çalışma Ortam Sıcaklığı - 40° C / + 100° C
Mekanik ömür Sınırsız mekanik ömür
Bağlantı şekli Kablolu veya soketli
Kullanılan magnetler Z-TLM-P01(küçük), Z-TLM-P04 (büyük), Z-TLM-P05(kızaklı)
   
 
TEX SERİSİLWG modelinin ince tipi olan TEX serisi standart olarak çift tarafı mafsallıdır, dolayısı ile bu mafsallarından montaj edilirler ve böylece düz hareketlerin ölçümü hem de açısal hareketlerde açılımın ölçümü mümkündür.
Bunun dışında ana gövdeden bağlantı montaj klemensleri ile de montaj yapılan ( ROD ) ve geri itme yaylı ( TASTER ) tipi modelleri de mevcuttur.
Ayrıca önden flanşlı modelleri de vardır.
TEX modelinin mevcuttur.Bu cetvellerde potansiyometrik prensible çalışırlar. Cetveller Lazer ile traşlanmış hassas polimer kaplı kaliteli rezistif yolları ve platin/gümüş kaplı çok tırnaklı yaylı kontakları sayesinde çok hassastırlar, düzgün analog sinyal verirler ve çok uzun ömürlüdürler.
Vibrasyon ve Darbelere karşı
dayanıklıdırlar. Analog olmalarından dolayı elektrik kesilmelerinde pozisyon bilgilerini kaybetmezler, hızlı hareketlerde kaçırmazlar.

Endüstriyel alanda çok çeşitli kullanım alanları vardır. Bunlardan bazıları: Makine Sanayi, Plastik Enjeksiyon makineleri, Abkant, Giyotin, Kesme ve Büküm gibi Metal İşleme makinaları, Tekstil makineleri, Baskı makineleri, Ağaç işleme makineleri, Cam ve Mermer makineleri, Hidrolik makineleri, Robotlar ve Otomasyon işlemlerinde dayanıklı ve hassas ölçümler için kullanılmaktadır.

 

Teknik Özellikleri
Strok değeri  50mm - 300 mm arası
Çözünürlük Sonsuz
Tekrarlanabilirlik < 0,01%
Linearite ( Bağımsız Doğrusallık ) % 0,05 - % 0,25
Direnç değerleri 1,2,3,4,6,8,10,12 Kohm
İzolasyon direnci ≥ 10 Mohm
Maksimum akım 10 mA
Maksimum gerilim  42 V
Sabitleme/Bağlantı Çift mafsallı, kolay montaj
Gövde 3 farklı gövde yapısı
Çift taraftan yataklı(Standart), Rod, Taster
Koruma Sınıfı IP 67 , IP 54 ve IP40 Seçenekleri
Çalışma Ortam Sıcaklığı - 40° C / + 85° C yada opsiyonel ( - 40° C / + 100° C )
Mekanik ömür 100 milyon hareket
Hız 5m/s

Pdf'i Görüntülemek İçin Tıklayın...

Pdf'i Görüntülemek İçin Tıklayın...

Pdf'i Görüntülemek İçin Tıklayın...
 
PF SERİSİ ( İPLİ POTANSİYOMETRE )

•50,100,200,300,500,700,1100,2200 mm Strok değerleri
•0,1mm çözünürlük
•0.25 % Linearite ( hassasiyet )
•10K rezistif değer
•0,5 m/s çalışma hızı
•Çalışma sıcaklığı -10 ile +70 C arası
•IP 54 Koruma sınıfı
•2 m kablo
•Toz, Yağ, Nem, Vibrasyon ve darbelere karşı dayanıklıdır.
•Dar alanlarda yer işgal etmez
•Kırılma tehlikesi olmadan pozisiyon ölçümü

PF50-70 Görüntülemek İçin Tıklayın...

PF1000-2000 Tıklayın...
İlgili Konular: novotechnik cetvel, novatechnik cetvel, en ucuz mesafe cetvelleri, enjeksiyon makinası cetveli, en kaliteli enjeksiyon makinası cetveli, 2. el enjeksiyon makinası cetveli, novatechnik satıcısı, novatechnik ikitelli, novatechnik istanbul,


Ambalaj Makinaları  > 
vakum pompası  > 
Temizlik Makinaları  > 
Takım Tezgahları  > 
Hidrolik Kriko  > 
Geri Dönüşüm Makinaları  >